Mazury - Absolutnie wszystko o Mazurach. Noclegi, czarter, Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia, Mazury, Mazury, naszego serwisu. e-Mazury.com.pl
Mazury, Warmia i Mazury Agroturystyka Mazury, Warmia Mazury, Mazury domki, Czarter Mazury, Mazury Mazury mapa, Mazury pl
  
  
  
  
   .
    
::..                    e-Mazury.com.pl - Informacje Prasowe
13 września 2004 r.

W ramach akcji "Sprzątamy Mazury" 2004 wczoraj tj.w niedzielę 12 września 2004 odbyło się porządkowanie rezerwatu przyrody na wyspie Upałty na J.Mamry.
Dzięki wspaniałej współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody i Lasami Państwowymi mieliśmy możliwość wejść na teren rezerwatu i sprawdzienia co pozostawili po sobie turyści w czasie tegorocznych wakacji.
Przyznam szczerze, że byliśmy pozytywnie zaskoczeni.
W miejscu nieleglnego biwakowania od strony Pniewa znaleźliśmy tylko niewielkie resztki śmieci palonych w ognisku (oczywiście jak wiemy w rezerwatach nie wolno palić ognisk).
Popłynęliśmy zatem dalej i zaatakowaliśmy od wschodniej strony wyspy.
Tam penetrowaliśmy las przez blisko godzinę i uzbieraliśmy kilkanaście worków, które po sprzątaniu wrzuciliśmy na naszą węgorzewską szalupę.
Tak więc można powiedzieć, że świadomość ekologiczna żeglarzy rośnie. Mało śmieci, tylko jeden jacht nielegalnie cumujący przy brzegu wyspy... W porównaniu z naszą ubiegłoroczną akcją na Upałtach, podczas której znajdowaliśmy wyrzucony sprzęt turystyczny i dużo więcej odpadów - obraz polskiego żeglarza jawi się w tym sezonie dużo sympatyczniej.
Nasza wczorajsza akcja nie mogłaby sie odbyć gdyby nie pomoc i współpraca wielu ludzi.
Dzięki Mazurskiemu WOPR mogliśmy na 3 motorówkach i kutrze przedostac się na wyspę i wrócić później bezpiecznie na ognisko przygotowane przez Pana Leśniczego z Leśniczówki MOKRE.
Towarzyszyła nam szalupa akcji "Sprzątamy Mazury" i Pan Waldemar Piechocki - nasz "Leon Czyściciel".
W sprzątaniu wzieli udział członkowie społeczności Ośrodka Leczenia Uzależnień DORAN przy Fundacji Rawda w Różewcu. Łącznie w sprzątaniu brało udział ponad trzydziestu uczestników.
Załączam kilka zdjęć obrazujących nasze działania.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Brzezińska
0-507 130 643
Fundacja SZANSA
ul. Wasiutyńskiego 15
00-707 Warszawa
tel. 0-22 651 04 13
http://www.fundacjaszansa.org.pl
http://www.sprzatamy-mazury.pl

  
  
  

SPRZĄTAMY MAZURY
sprzatamy.gif (56645 bytes)

PRZYŁĄCZ SIĘ I TY

  MAZURY

 

 

Strona Główna  | O Firmie | Ogłoszenia | Reklama | Praca | Kontakt | e-mail
Zakopane . Mazury . Kaszuby . Szklarska-Poręba . Masuren . Sprzęt Medyczny . Domki Letniskowe
Rehabilitacja . Nieruchomości Łódź . Noclegi . Wizytówki . Tatry . Warmia i Mazury
Projekt: Projektowanie Stron WWW

Copyright C 2001