Mikołajki, ozdoba Mazury – co warto tam zobaczyć?

Mikołajki to jedna z miejscowości na Mazurach, na którą warto jest zwrócić uwagę.

Nie dość, że jest piękna pod względem architektury to nie sposób nie zachwycić się miejscami wartymi uwagi, które są na jej terenie.

Co warto zobaczyć w Mikołajkach?

W tym mieście warto jest zwrócić uwagę na wspięcie się na wieżę widokową w kościele św. Mikołaja, który zlokalizowany jest kilkanaście minut pieszo od centrum miasteczka. Wejście na punkt widokowy nie jest bardzo wyczerpujące, a jest to jedyna możliwość zobaczenia widoków z góry w Mikołajkach.

Bardzo ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest zwrócenie uwagi na rejs jednym ze statków. Tych na pewno nie brakuje. Korzystnie jest wybrać ten statek, w którym obsługa odtworzy nagranie lub też będzie na bieżąco opowiadała o tym, co znajduje się po obu stronach w czasie odbywania takiego rejsu.

Osoby zainteresowane pamiątkami z dawnych lat z powodzeniem mogą skusić się na odwiedzenie Muzeum Reformacji Polskiej, znajdujące się też stosunkowo blisko centrum, jednak w odwrotnym kierunku niż wieża widokowa.

Zachwycająca fontanna w Mikołajkach

W związku z tym, że na terenie Mikołajek nie brakuje także interesującej pod względem architektonicznym fontanny, która znajduje się w centrum miasta bez problemu udaje się dokładnie przyjrzeć się jej z bliska. Jej widok przedstawia króla Sielaw, dzięki czemu większość turystów robi sobie pamiątkowe zdjęcia z tym ozdobnym elementem w centrum miasta.

Mikołajki są miejscowością, w której nie brakuje miejsc wartych uwagi na lądzie, ale turyści przede wszystkim są zachwyceni tym, co można robić w związku z wodnym sposobem spędzenia wolnego czasu. Warto jest zaplanować jeden z urlopów właśnie w Mikołajkach.

źródło: https://www.e-warmia.pl/ – portal o Warmii i Mazurach