Co powinno się znaleźć w plecaku podróżnika?

Przed udaniem się w podróż należy zabrać ze sobą niezbędny sprzęt i akcesoria, które zapewnią nam bezpieczeństwo i komfort podczas wyprawy.

Czego nie powinno zabraknąć w plecaku?

Multitool

Najlepiej postawić na uniwersalne narzędzie, a którym znajdzie się: otwieracz do butelek, gwizdek ratunkowy, nożyczki, kombinerki i młotek. Nigdy bowiem nie wiadomo, w jakiej sytuacji się znajdziemy i co może okazać się przydatne. Dodatkowo multitool często zawiera latarkę czy krzesiwo, a także piłkę do drewna. Przy tym nie zabiera wiele miejsca w plecaku.

Power bank

Dodatkowej energii nigdy dosyć, dlatego power bank jest jak najbardziej wskazany na wszelkie wyjazdy. Bez względu na to, czy zabieramy ze sobą aparat, telefon czy inne urządzenie. Dodatkowe ładowanie może okazać się konieczne. Warto wybrać power bank dostosowany do naszych potrzeb. Tutaj znajdziesz poradnik dotyczący wyboru wydajnego power banka dla podróżników.

Apteczka

Niezbędna podczas każdej podróży. Kompaktowe wymiary sprawią, że zmieści się bez problemów  plecaku. Powinny być tam podstawowe leki, chusteczki do dezynfekcji ran, folia NRC, plastry. Można tez zabrać inne przedmioty i bazować na gotowych zestawach.

Chusta wielofunkcyjna

Podróżnik powinien zawsze zabierać ze sobą jak najmniej rzeczy. Dlatego bazuje na tym, co może pełnić kilka ról. Chusta jest tutaj dobrym przykładem. Może stać się maseczką, czapką, pozwala ochronić głowę, szyje, usta w razie potrzeby. A przy tym nie zabiera wiele miejsca. Można nawet nieść ją od razu na sobie.

Inne przedmioty niezbędne w plecaku turysty

Warto zabrać ze sobą także: żel antybakteryjny, gaz pieprzowy, latarkę, szarą taśmę, mapę/przewodnik, odpowiednią odzież. Tak wygląda ogólny zestaw podróżnika. Pozostałe jego elementy trzeba indywidualnie dopasowywać do każdego wyjazdu, gdyż każdy ma nieco inną specyfikę.