Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi?

Wybór miejsca na spędzenie wakacji wraz z pociechami jest trudnym zadaniem. Rodzice muszą głowić się nad tym, jak jednocześnie wypocząć i sprawić, żeby ich dzieci spędzały czas w ciekawy sposób.

Pomysł na wakacje z dziećmi na Mazurach

Mazury lub inaczej Kraina Tysiąca Jezior jest jednym z ciekawszy miejsc do spędzenia wakacji. Właściwie można tu uciec od splendoru betonowych miast. Nasze piękne Mazury otoczą nas relaksująca zielenią przyrody i niebieską tonią wody. Odnajdziesz tu miejsca, które zapewniają rożne formy wypoczynku. Od lenistwa na plaży, przez aktywne zwiedzanie okolicznych historycznych miejsc po aktywności związane z ruchem – może wybierzesz się na spływy kajakowe? W okolicy Mazurskiego Parku Krajobrazowego na rzece Kurtynia, znajduje się bezpieczny spływ kajakowy, gdzie możesz zabrać swoje dzieci.

Jaki hotel z basenem jest idealny na wakacje z dziećmi?

Idealny hotel dla całej rodziny spędzającej czas na Mazurach? Może zdecydujesz się na przyjazd do Polskiej stolicy żeglarstwa – Mikołajek? Wokół tej miejscowości znajdują się Jezioro Mikołajskie, lasy Puszczy Piskiej oraz Mazurski Park Krajobrazowy.
Hotel, w którym masz zamiar spędzić wakacje z dziećmi powinien zapewniać dla nich atrakcje. Taką ofertę dla Ciebie i Twojej rodziny posiada Hotel Santa Monica w Mikołajkach. Dlaczego akurat ten hotel? Najmłodsi Goście hotelu znajdą tu prawdziwą moc atrakcji.
Dla najmniejszych Gości udostępnione zostają wanienki, przewijaki, maty antypoślizgowe i łóżeczka. Trochę większe dzieci mają wybór w postaci korzystania z dwóch sal zabaw, czy basenu zewnętrznego. Zachęcamy również do spróbowania swoich sił na grzbiecie konia. Dla młodzieży proponujemy korzystanie z basenu jak i sali rekreacyjnej. Odnajdziecie tam planszówki, jak i stół do ping-ponga, bilardu, a nawet piłkarzyki. Może warto zagrać z rodzicami o dodatkową porcję lodów?

Oprócz atrakcji dla dzieci, Wy – rodzice możecie wieczorami odwiedzić spa w Hotelu Santa Monica. Bogata oferta zabiegów z całą pewnością pozwoli Wam wypocząć i odzyskać siły na wakacjach! Hotel ze spa na Mazurach – to brzmi świetnie!

Jak można spędzać czas z dzieckiem w Mikołajkach?

Trasy rowerowe

Rodzinna aktywność na rowerach świetnie zacieśnia więzy rodzinne i pozwala na aktywny wypoczynek podczas wakacji. Wystarczy, że wypożyczycie rowery z pobliskiej wypożyczalni i możecie wybrać się w trasę. Trasy rowerowe w Mikołajkach są łatwe i przyjemne. Nawet dzieci będą czerpały przyjemność z wycieczek rowerowych. Pamiętajcie o kaskach – bezpieczeństwo przede wszystkim!

Rejs statkiem

Jezioro Śniardwy kojarzy chyba każdy, chociażby z samej nazwy. Jest najbardziej znanym z polskich jezior. Można podziwiać je na wiele sposobów. My jednak proponujemy Wam wybrać się na rejs. Jezioro jest ogromne, a wybór sposobów w jaki możecie je „zwiedzić” jest jeszcze większy. Motorówka, jacht, rower wodny czy też inny środek transportu wodnego. Możecie również zdecydować się na wybranie rejsu po konkretnej trasie, ich także nie brakuje!

Ścieżki przyrodnicze

W okolicy Mikołajek odnajdziecie lasy Puszczy Piskiej oraz Mazurski Park Krajobrazowy. Będzie to wyborny czas spędzony na łonie natury. Przygotujcie się na spacer, zabierzcie prowiant i możecie zdobywać wiedzę o tutejszej naturze oraz odpoczywać na łonie przyrody. Może jesteście fanami obserwacji ptaków lub poznawania flory? Możecie pokazać swoim dzieciom wasze hobby i nauczyć je rozpoznawania ptaków i roślin napotkanych po drodze – wakacje z nauką są najlepszym pomysłem dla dziecka, które jest ciekawe świata!

Jezioro Mikołajskie i Wioska Żeglarska

Będąc w Mikołajkach nie możecie pominąć pobytu w Wiosce Żeglarskiej. Możecie tu podziwiać cumujące łodzie i jachty, a także posłuchać niemal codziennych koncertów. Właśnie w tym miejscu możecie wypożyczać też wspomniane wcześniej rowery. Jeśli posiadacie własną łódź to właśnie tu możecie ją zacumować i wypłynąć ku przygodzie!

Park linowy w Mikołajkach

Spróbujcie podjąć się pokonania jednej z oferowanych tras w parku linowym. Spędzanie czasu w tym miejscu to świetna zabawa, połączona z niewielką (lub wielką) dawką adrenaliny. Tak spędzony rodzinnie czas na pewno zacieśni Wasze więzy rodzinne, a być może zasieje także w Waszych dzieciach pasję do wspinaczki?
Oczywiście atrakcji w Mikołajkach jest o wiele więcej, jednak dla Was przygotowaliśmy te – naszym zdaniem – najciekawsze. Na pewno spędzone tu wakacje zostaną na długo zapamiętane przez Was i Wasze dzieci.