Jak wybierać lampy?

Lampy to produkt niezbędny w każdym domu. Nie da się bez nich w zasadzie normalnie funkcjonować. Oświetlenie sufitowe nie musi mieć wyłącznie charakteru użytkowego. Lampy sufitowe są niezwykle zdobne. Stanowią bardzo ważny element wykończenia wnętrz. Mogą to być nowoczesne lampy wiszące lub lampy w stylu glamour — wybór zależy od Ciebie. Przekonaj się, że dobór produktów jest istotny dla wyglądu każdego wnętrza. Dowiedz się, jakie będziesz mieć korzyści, gdy zdecydujesz się na produkty dobre pod względem jakościowym i świetne pod kątem designerskim.

1. Lampy dla wszystkich — jakie wybierać? Czy modne są kinkiety — lampy na ścianę?

2. Lampy sufitowe — jaki design?

Wybór lamp jest bardzo duży, przez co każdy może poczuć się na początku zagubiony. Dobry sklep internetowy ułatwia poszukiwania, gdyż dzieli produkty na style (na przykład na styl orientalny, gdzie orientalne lampy nie zgubią się wśród innych rodzajów lamp). Jeśli chodzi o wystrój w wersji orientalnej, to jest on uwielbiany przez pasjonatów Azji, zdrowego stylu życia i rozwoju duchowego. Styl ten potrafi zachwycić niespotykanymi detalami, nadaje pomieszczeniom przytulności, a poza tym lubi kolory. Lampy w stylistyce orientalnej od razu kojarzą się z relaksem — kto go nie potrzebuje w XXI wieku?

Lampy dla wszystkich — jakie wybierać? Czy modne są kinkiety — lampy na ścianę?

Przydatne będą lampy do salonu, do kuchni, do przedpokoju, do łazienki, do sypialni, a także do pokoju dziecięcego. Oczywiście w każdym domu może być też inne pomieszczenie, które będzie potrzebować odpowiedniego oświetlania (garaż, siłownia, basen). Mogą to być lampy wiszące, kinkiety ścienne (na przykład lampa z ruchomym ramieniem), lampy nocne, a także lampy podłogowe. Bardzo ważnym elementem są dobre jakościowo żarówki. Produkty takie jak żarówki powinny być energooszczędne.

Lampy sufitowe — jaki design?

Przede wszystkim lampę trzeba dopasować do stylu, który jest w mieszkaniu. Można zainspirować się katalogami wnętrzarskimi, ale najważniejsze jest to, by lampa przypadła danej osobie do gustu. Czyli ma się podobać konkretnej osobie lub osobom (właścicielom domu, najemcom), a nie ludziom, którzy w ogóle w nie będą przebywać w takim wnętrzu. Nie ma nic gorszego niż źle wybrana lampa — takowa może po prostu irytować, przez co wszystko człowieka będzie drażnić — światło i żyrandol mogą zacząć spędzać sen z powiek. Dlatego warto na spokojnie zastanowić się przy wyborze oświetlenia, chyba że lampy wiszące są w czymś w rodzaju miłości od pierwszego wejrzenia. We wnętrzach stylizowanych na starsze epoki idealna będzie lampa w stylu vintage. Natomiast miłośników nowoczesnych wnętrz przydatne mogą być produkty takie jak downlight natynkowy.